خدمات و راهکارها صندوق های سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری،

این متن مربوط به صفحه خدمات و راهکارها می باشد صندوق های سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری،

شرکت سبدگردان نجم

خدمات ما

خدمات و راهکارهای شرکت سبدگردان نجم

خدمات قابل ارائه

بر اساس ماده 3 اساسنامه شرکت سبدگردان نجم (سهامی خاص)، خدمات قابل ارائه شامل تشکیل و مدیریت سبد‌‌های اختصاصی برای مشتریان حقیقی و حقوقی و پذیرش سمت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری (پس از اخذ مجوز از سازمان) در حدود مسئولیت‌های تعیین شده در دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان و دیگر بخشنامه ها، ابلاغیه‌ها و اطلاعیه‌های صادر شده توسط سازمان و قراردادهای منعقد شده فیمابین شرکت و مشتریان خواهد بود.

من جمله این خدمات می‌توان به سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

سبدگردان نجم به منظور پوشش تمامی طیف‌های پذیرش ریسک سرمایه‌گذاران خدمات خود را در دو قالب سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. در روش سبدگردانی اختصاصی استراتژی با توجه پرسشنامه ریسک و جلسات حضوری برای سرمایه‌گذار در نظر گرفته می‌شود و در ادامه به مدیریت سبد پرداخته خواهد شد.

نوع دیگر سرمایه‌گذاری، صندوق‌های با درآمد ثابت هستند. از جمله مزایای این صندوق‌ها می‌توان به حداقل ریسک آن اشاره کرد. این صندوق‌ها با توجه به ریسک حداقلی خود بسیار مناسب افراد ریسک گریز هستند. از طریق سرمایه‌گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری صورت خواهد گرفت.

صندوق‌های سهامی ، سبدی از سهام و ابزارهای دیگر مثل اوراق مشتقه و اختیار معامله ها هستند.صندوق های سرمایه گذاری در سهام حداقل ۷۰ درصد منابع مالی خود را در سهام شرکت‏‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. بنابراین ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها در مقایسه با صندوق های با درآمد ثابت و مختلط بیشتر و همچنین احتمال کسب بازدهی بالاتر در این نوع صندوق‌ها نیز بیشتر است. این مدل سرمایه گذاری مناسب افرادی است که دارای قدرت ریسک‌پذیری بالاتری بوده، دید بلند مدت به سرمایه گذاری خود داشته و درعین‌حال تخصص و یا فرصت کافی برای سرمایه‌گذاری در بورس را ندارند.

سبد گردانی

شرکت های دارای مجوز رسمی از سازمان بورس به جهت خرید و فروش سهام و سایر دارایی ها ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و مدریت دارایی را دارا هستند، مدیریت سهام و سبد دارایی افراد را برعهده گرفته و به اقدامات لازم را برای سرمایه گذاری اختصاصی انجام می‌دهند.

صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری به معنی سبدی از اوراق بهادار است.سبدگردان نجم می‌کوشد تا با سرمایه گذاری در این حیطه متنوع سازی ، کاهش ریسک و ایضا درآمدی ثابت را برای مشتریان فراهم آورد.

عرضه و پذیرش

به فرآیند پذیرش شرکت ها و عرضه سهام آنها در بورس و فرابورس عرضه و پذیرش گویند. بر اساسس مجوز های صادره از سازمان بورس و اوراق بهادار شرکت مورد نظر می‌تواند واسطه اصلی بین متقاضی پذیرش و بورس یا فرابورس باشد.

بالا