خدمات و راهکارها صندوق های سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری،

این متن مربوط به صفحه خدمات و راهکارها می باشد صندوق های سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری،

شرکت سبدگردان نجم

خدمات ما

خدمات و راهکارهای شرکت سبدگردان نجم

خدمات قابل ارائه در سبدگردان نجم

بر اساس ماده ۳ اساسنامه شرکت سبدگردان نجم (سهامی خاص)، خدمات قابل ارائه شامل تشکیل و مدیریت سبد‌‌های اختصاصی برای مشتریان حقیقی و حقوقی و پذیرش سمت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری (پس از اخذ مجوز از سازمان) در حدود مسئولیت‌های تعیین شده در دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان و دیگر بخشنامه ها، ابلاغیه‌ها و اطلاعیه‌های صادر شده توسط سازمان و قراردادهای منعقد شده فیمابین شرکت و مشتریان خواهد بود.

من جمله این خدمات می‌توان به سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

سبدگردان نجم به منظور پوشش تمامی طیف‌های پذیرش ریسک سرمایه‌گذاران خدمات مربوط به سرمایه‌گذاری خود را حداقل در دو قالب سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. در روش سبدگردانی اختصاصی، استراتژی تعریف شده برای هر سبد، با توجه به پرسشنامه ریسک و جلسات حضوری با سرمایه‌گذار پیاده خواهد شد و در ادامه به مدیریت سبد پرداخته می‌شود.

نوع دیگر سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند. از جمله مزایای این صندوق‌ها می‌توان به تنوع بخشی و کاهش ریسک آن اشاره کرد.

سبد گردانی

سبدگردانی خدمتی است که سبدگردان در قالب قراردادی مشخص، برای کسب انتفاع به مشتری ارائه می دهد. بر اساس این قرارداد مشتری تصمیمات مربوط به خرید، فروش و یا نگهداری اوراق بهادار خود را به سبدگردان واگذار می نماید.

صندوق های سرمایه گذاری

صندوقهای سرمایه‌گذاری ابزارهایی هستند که سبدگردان، با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، با استفاده از آنها به تجمیع سرمایه‌های خرد و کلان و مدیریت دارایی جمعی از مشتریان با استفاده از این ابزار می‌پردازد. سبدگردان نجم می‌کوشد که در صندوقهای سرمایه گذاری خود با تنوع‌سازی مناسب و کاهش ریسک مشتریان، بازدهی درخوری را محقق نماید. سرمایه‌گذاری در صندوقهای سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران با ریسک پذیری کمتر مناسب می باشد.

عرضه و پذیرش

پذیرش فرآیندی است که طی آن موجب پذیرش سهام و یا اوراق بهادار یک شرکت در بازار بورس اوراق بهادار یا فرابورس شده و این امر پیش نیاز انتشار و عرضه‌ی سهام آن شرکت در بازارهای مالی می‌باشد. شرکتها برای طی کردن مسیر پذیرش و سپس عرضه‌ی سهام خود در بازارهای مالی به مشاورینی احتیاج دارند که دارای مجوز از سوی سازمان بورس اوراق بهادار باشد.

بالا